Skocz do zawartości

Marantz PM KI Pearl Lite

Wzmacniacz rzetelnie zbudowany i bogato wyposażony. Podwójnie zaekranowany transformator umieszczony na podstawie tłumiącej drgania, tranzystory Sanken, selekcjonowane i dobierane skrupulatnie w pary. Kondensatory Nichicona, niebieski zmotoryzowany Alps, odlewany nierezonujący radiator, złocone wszystkie gniazda RCA i miedziane, solidne terminale głośnikowe pozwalające podłączyć kable na wiele sposobów. W wejściu CD zastosowano niezależną, odseparowaną od pozostałych wejść liniowych ścieżkę sygnału ze specjalnie wybranymi komponentami, gwarantującymi uzyskanie lepszych parametrów ze źródła. Konstrukcja wzmacniacza jest modułowa, a zatem oddzielono sygnały od siebie celem eliminacji szumów i zniekształceń. Ponadto jest wejście do gramofonu MM, również niezależne. Mamy wyjście na przedwzmacniacz oraz regulowane wyjście na końcówkę mocy, regulację basów, wysokich i co cieszy regulację tonów średnich. Fajna zabawa. Możemy oczywiście regulatory pominąć włączając tryb Direct pomijający obwody regulacji i wtedy sygnał płynie najkrótszą ścieżką. Porównywałem kilka wzmacniaczy przed zakupem, ale w kwocie do 6000 zł wygrał właśnie Marantz PM-KI Pearl Lite za swoje walory brzmieniowe. A samo brzmienie, rewelacja - otwarte, transparentne , subtelne i dynamiczne jednocześnie. Wysokie tony są jedwabiste i dużo w nich powietrza. Średnica dojrzała i pewna, a bas potrafi uderzyć konkretnie kiedy trzeba, mając duży zapas mocy w zanadrzu dzięki bardzo wysokiej skuteczności prądowej układu. Świetna jest też stereofonia. Scena jest szeroka i głęboka a wszystkie instrumenty są dobrze zlokalizowane i zobrazowane, wręcz namacalne, dając wrażenie obcowania z muzykami. Również wygląd i wykonanie to mistrzostwo, może dlatego, że edycje KI produkowane są wyłącznie w Japonii a nie jak większość dzisiaj w Chinach.

Plusy:
  • + Brzmienie, szybkość, scena stereo, obrazowanie, Budowa - selekcjonowane komponenty, wysokiej jakości podzespoły, bogate wyposażenie, aluminiowy wygodny pilot, mistrzostwo wykonania i edycja limitowana Kena Ishiwaty. Wiele możliwości połączeń no i Made n Japan.
Minusy:
  • - W tej cenie nie widzę.
Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok
Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Sklep
Ile zapłaciłeś/aś?: 5700zł
Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Po wielu odsłuchach i porównaniach był nie do pobicia w cenie do 6000zł. Ponadto wykonanie, wygląd, wyposażenie i Made in Japan.
Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Denon, Cambrigde Audio, Yamaha, Musical Fidelity, Arcam, Sugden, Amplifon, AVM, NAD, Hegel.
Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Odtwarzacz strumieniowy Marantz NA8005, interconnecty Wireworld, kolumny EPOS, głośnikowe QED
  • Jak oceniasz sprzęt pod względem wartość/cena?:
  • Jaka jest Twoja ogólna ocena?:







×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.